Дні європейської спадщини в Науковій бібліотеці

1991 року Рада Європи започаткувала European Heritage Days. Відтоді кожного року упродовж вересня у країнах, які приєдналися до Європейської культурної конвенції, “закриті“ установи запрошують гостей, щоб привідкрити таємниці, приховані за їхніми дверима. Мета таких заходів – привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

Упродовж століть Львів завжди був відкритим для культурної комунікації різних націй. Тому наше місто активно бере участь у заходах Днів європейської спадщини.

Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка як осередок культурного та інтелектуального діалогу вже не вперше підтримує таку ініціативу, тож цьогоріч пропонуємо нашим відвідувачам низку цікавих лекцій.

П’ятниця, 10 вересня о 13.00 у головному читальному залі Бібліотеки (вул. Драгоманова, 5) відбудеться лекція вченого секретаря НБ, к.і.н. Олександра Седляра.

Тема: “Долаючи уявні бар’єри: залучення галицьких жінок до читання нової української літератури (50–70-і роки ХІХ ст.)”

У середині ХІХ ст. галицькі українки, які належали до інтелігенції, читали небагато і майже завжди нерідною мовою. Однак, значне зростання уваги до розвитку національної свідомості після 1848 р. та усвідомлення важливої ролі жінок у формуванні нового суспільства визначили підвищення рівня освіти та особистої культури українського жіноцтва як важливе завдання для інтелігенції.
Одним із етапів його виконання було поступове призвичаєння жінок до читання нової національної літератури – непростий процес з огляду на давні звички та стереотипи.

Подія у Facebook

Субота, 11 вересня о 15.00 у головному читальному залі Бібліотеки (вул. Драгоманова, 5) відбудеться лекція інженера із комп’ютерних систем відділу інформаційних технологій НБ Ярослава Василика.

Тема: “Про/читання небаченого”.

Modus Legendi насправді єднає всіх – тільки кожен розуміє читання по-іншому: як можна читати в університетській книгозбірні, не маючи можливості бачити текст; які ресурси та техніки використовують для осмислення незримого ті, які бачать серцем і душею; наскільки відрізняється читацька філософія тих, хто читає очима та іншими органами чуття. І просто – погляд на життя незрячого бібліотекаря.

Подія у Facebook

Неділя, 12 вересня о 12.00 у головному читальному залі Бібліотеки (вул. Драгоманова, 5) відбудеться лекція директора Наукової бібліотеки Василя Кметя.

Тема: “Пригоди французів в австрійському Львові”.

Габсбурзький період в історії міста став добою просторового та інтелектуального “перезавантаження” міського простору. Традиційний уклад давнього Львова зазнав нових викликів та переформатувань, а медійний проєкт шевальє Осуді 1776 р. став свідченням як рецепції зовнішніх впливів у різних галузях суспільного життя, так і адаптації французької діаспори до культури шляхетської демократії. Як у цьому контексті перетнулися архітектор Дені Ґібо і митрополит Лев Шептицький, філософ Вольтер і принцеса де Лямбаль, українські козаки і французькі дезертири з флоту, боротьба із засиллям зайців і реклама парфумів – нагода дізнатися під час зустрічі у бібліотеці університету.

Подія у Facebook

NB:
Ці події проводяться в рамках Днів європейської спадщини у Львові.
Участь безкоштовна, але потребує попередньої РЕЄСТРАЦІЇ:
https://bit.ly/3yzHsLc

Початок реєстрації: 6 вересня о 15:00 Повна програма заходів:
https://bit.ly/3izqF6u

#EHDLviv #ДЄСЛьвів