Жан Пелісьє: французький адвокат Української Незалежності (ВІДЕО)

Серед документів, “ув’язнених” у спецфонді Наукової бібліотеки Франкового університету збереглося й автентичне емоційне свідчення учасника подій Української національної революції про те, що ж насправді діялося в Україні 1919 р. “Федерація України і Московії неможлива, оскільки неможливим є створення демократичного уряду іншого, ніж створювалися від Распутіна до Лєніна”, – вважав французький журналіст і дипломат Жан Пелісьє. Переживши розчарування в романтизації “відновлення” імперії, він усвідомлював і підкреслював роль України у захисті Європи від більшовицького наступу та намагався переконати учасників мирної конференції у тому, що захисником демократичних традицій “проти більшовизму і царизму” є саме Головний отаман УНР Симон Петлюра – “Український Гарібальді”.

Ілько Борщак про Жана Пелісьє згадував: “Він ціле життя присвятив справі України… Був одним з нечисленних чужинців, ім’я якого знали всі українські політичні діячі з різних таборів. Це був ідеаліст в найкращому розумінні цього слова. Вороги українського руху твердили про мільйони, які Пелісьє дістав за оборону нашої справи. Хоч він належав до тих людей, яких не можна було нічим купити”.

Про ці та інші речі розповідає директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка Василь Кметь.

Зйомка/монтаж: Ігор Хоркавий

Ми в Facebook: https://www.facebook.com/LibraryLNU