“Коли є відчуття, що земля тікає з-під ніг, потрібно сісти і пришивати шеврон…”

14 жовтня, у День захисників і захисниць України, відбулася презентація багаторічного видавничого проєкту “Університет і війна”. Із початком російсько-української війни суспільство постало перед вибором: бути гідним сином/донькою своєї Батьківщини чи сховатися за спини відчайдухів, які жертовно клали свої життя у боях за Україну. Та ця війна проявилася ще й у несподіваному ракурсі – потужної інформаційної кампанії проти державності України. Тож постала нагальна потреба зберегти пам’ять, ідентичність і виграти бій за свідомість українців. А відтак у стінах Франкового університету постав потужний проєкт, який покликаний зібрати свідчення очевидців та учасників російсько-української війни, зберегти для нащадків пам’ять та правдиву історію перебігу агресії Росії проти нашої держави.

Презентована книга – велика волонтерська праця молодих історикинь, випускниць Франкового університету Христини Пікулицької та Анастасії Кілар, до яких долучилася психологиня та волонтерка Світлана Булка. Разом вони збирали свідчення воїнів, укладали архіви записів, проговорювали травми війни. Війна вносить свої корективи і змінює плани. Зараз триває робота ще й над виданням спогадів про військового капелана о.Андрія (Дуду), до якого долучилась і Наукова бібліотека Університету.

А на східних теренах України ворог досі продовжує свою активність. Тож попереду ще багато роботи. “Коли є відчуття, що земля тікає з-під ніг, потрібно сісти і пришивати шеврон,” – наголошує Світлана Булка. А значення цієї фрази Ви зрозумієте, коли візьмете до рук книгу. Тож запрошуємо до читання. Звісно, книга вже знайшла своє місце на поличках університетської книгозбірні.

На завершення презентації директор Бібліотеки Василь Кметь розповів нашим захисникам про унікальну експозицію графіки, яка увійшла до “Антольоґії стрілецької творчости”, презентованої напередодні.