Відділ інформаційних технологій

Завідувач відділу:

Адреса та контактні дані:

вул. Драгоманова, 17, Україна, 79601, м. Львів
Тел.: (032) 239-42-42; (032) 239-42-43
Ел. пошта: [email protected]; [email protected]

Відділ працює:

Понеділок – п’ятниця: 9.00 – 17.00
Субота, неділя – вихідні дні

Відділ інформаційних технологій Наукової бібліотеки створений у 1991 р. з метою створення єдиної автоматизованої бібліотечної інформаційної системи.

Із 1994 р. було розпочато створення бази повного бібліографічного опису нових надходжень літератури. Реалізовано проект “Електронна пошта в Науковій бібліотеці ЛДУ ім. І. Франка” (1997), пілотний проект “Автоматизована інформаційна система Наукової бібліотеки Львівського державного університету ім. І. Франка” (1998). Протягом 2001–2007 рр. спільно з фірмою ЦЕНІТЕХ (Товариство з обмеженою відповідальністю “Центр нових інформаційних технологій”) велися роботи з розробки та впровадження автоматизованої бібліотечної системи “ГАЛС” (Г – Global, А – Administrator, Л – Library, С – System). Сьогодні програмно‑апаратний комплекс забезпечує повну автоматизацію бібліотечно-бібліографічних процесів, містить широкий набір конфігурацій робочих місць.

З 2018 року розпочалось впровадження нового програмного продукту УФД/Бібліотека — автоматизованої бібліотечної інформаційної системи (АБІС), що розроблена і підтримується ТОВ «Український фондовий дім» (м. Київ). Система призначена для комплексної автоматизації бібліотеки, в Україні уже здійснено понад 200 інсталяцій в переважно в університетах, публічних та відомчих бібліотеках.

У 2008-2011 рр. працівники відділу брали участь у розробці відкритого електронного архіву природничих і точних наук Наукової бібліотеки «Еврика» та відкритого електронного архіву наукових матеріалів гуманітарного характеру «Антропос».

Відділ інформаційних технологій координує забезпечення відділів бібліотеки комп’ютерною технікою та відповідною периферією, комплектує та обслуговує комп’ютерну техніку, займається системним адмініструванням мережі бібліотеки, налагоджує функціонування Інтернету. Для працівників Бібліотеки проводяться навчання, консультації та практичні заняття з роботи на персональних комп’ютерах, освоєння нового програмного забезпечення. Відділ займається налаштуванням робочих місць, встановленням відповідного програмного забезпечення та ремонтом техніки. Для всіх користувачів бібліотеки передбачена можливість безкоштовного доступу до точок Wi-Fi.

На базі відділу інформаційних технологій реалізовується проект Наукової бібліотеки спільно з фондом “Крила надії”, що спрямований на адаптацію обслуговування читачів з обмеженими можливостями (вадами зору). Даний проект передбачає переведення в звуковий формат навчальної та художньої літератури.

У Науковій бібліотеці Львівського університету читальні зали облаштовано комп’ютерами, читачі мають можливість користуватись: електронним каталогом; електронною версією “Рукописного каталогу видань до 1941 р.”; електронною бібліотекою в локальному середовищі, різними базами даних.

Відділ працює над створенням електронного репозитарію рукописних та стародрукованих пам’яток. Зокрема, у 2016-2018 рр. разом із ротарі-клубом «Львів-Ратуша провадились організаційні заходи та формувались технічні завдання щодо встановлення сучасного сканувального комплексу «Zeutschel».

Основні напрямки діяльності відділу автоматизації:

  • автоматизація бібліотечно-бібліографічних процесів;
  • програмно-технічне обслуговування;
  • системне та web-адміністрування;
  • створення та підтримка сайту бібліотеки;
  • забезпечення формування електронної бібліотеки та електронного репозитарію рукописів і стародруків.