Відділ зберігання періодичних видань

Завідувач відділу:
Данилюк Олена Ярославівна

Адреса:
вул. Драгоманова, 5,
Україна, 79601, м. Львів,
тел.: (032) 239-44-05
ел. пошта: [email protected]

Структура відділу:

  • Сектор зберігання та гігієни книжкових видань (завідувач – Оксана ТКАЧИК)
  • Сектор ретроспективної реєстрації документів (завідувач – Лілія МУРАВСЬКА)
  • Сектор списання (завідувач – Наталія ОВЕРКО)
  • Сектор зберігання періодичних видань (завідувач – Олена ДАНИЛЮК)

Відділ зберігання періодичних видань був створений в 1990 р. після введення в експлуатацію нового корпусу НБ (вул. Драгоманова, 17). Відділ забезпечує утримання, збереження і організацію фонду періодичних видань,які поступили в НБ.після 1940 р. та обслуговування читачів. Протягом 1990 р. – до вересня 1991 рр. з основного книгосховища (вул. Драгоманова, 5) було переміщено фонд періодики, який склав основу фонду сектора зберігання документів. Обслуговувати читачів відділ розпочав з вересня 1991 р. За час існування відділу в його структурі відбулись певні зміни: з вересня 1991р до 2011 р.працював пункт видачі літератури (Драгоманова,17), а в 2013р. в структуру відділу увійшов читальний зал періодики,який до того часу був в структурі відділу обслуговування наукової літератури. На даний час у відділі діє два сектори :сектор зберігання документів та обслуговування читачів(читальний зал періодики).

На теперішній час фонд періодичних видань нараховує близько 700 тис. примірників, із них 13 тис. комплектів газет. 

Фонд періодики поділений на видання кириличним та латинським шрифтом . Мови періодичних видань – українська, російська, болгарська, польська, словацька, чеська, англійська, німецька, французька, японська, китайська та інші. За змістом це офіційні видання державних та громадських установ з матеріалами нормативного чи директивного характеру, наукові періодичні видання університетів та академічних установ, науково-технічні, науково-популярні, суспільно-політичні та літературно-художні часописи.

Читальний зал періодичних видань отримує нові надходження газет та журналів за поточний рік.

Нові надходження періодичних видань читачі можуть отримати без попереднього замовлення.

Замовлені видання зберігаються у читальному залі 10 днів. При необхідності читач може продовжити термін їх зберігання для подальшої роботи. У разі необхідності читачі можуть отримати у бібліотекаря дозвіл на копіювання, але  виготовлення цифрових копій періодичних видань до 1945 року включно здійснюється за оплату, відповідно наказу ректора ЛНУ імені Івана Франка № 0-166 від 03.11.2016 р. про платні послуги у Науковій бібліотеці..

У читальному залі функціонує виставка нових надходжень періодичних видань. Періодичність поновлення виставки – щотижнева.

Усі нові надходження на виставці розташовані за галузями знань.

У відкритому доступі знаходяться реферативні журнали: 

  • РЖ Фізика – 1954–1993 рр.;
  • РЖ Хімія – 1953–1993 рр.

та покажчики:

  • авторський, предметний та систематичний до РЖ Фізика;
  • авторський, патентний, пономерний та формульний до РЖ Хімія

В залі періодики читачі можуть користуватися, електронним варіантом Рукописного каталогу видань до 1941 р. та газети «Діло» (1880-1887,1917-1939 рр.), а також електронним каталогом літератури з 1991 р.