День перший. Дайджест Форуму видавців 2021 в Науковій бібліотеці

5 заходів в рамках Форуму видавців 2021 відбулося в стінах нашої бібліотеки 16 вересня. Спеціально для вас склали дайджест подій першого дня, додаємо внизу також фото.

Презентація книг «Альманах бібліофілів» (перший та другий томи). Упорядник – Євген Пшеничний

“Не лише про книги, але про книги і про людей”. Так описав презентацію двох томів «Альманаху бібліофілів» упорядник Євген Пшеничний. Пан Євген наголосив, що поява подібних альманахів за кордоном лише утвердила його намір працювати над цим виданням. Він звернув увагу також на філігранну мистецьку роботу та довершеність макетів авторства Олега Дячка, який під час своєї інтервенції вказав на різні аспекти технічної роботи над виданням. За словами палітурника, в цих книжках використано довговічний папір, який значно полегшить їх зберігання в книгозбірнях. Окрім того, на його думку, видання “Альманаху бібліофіла” – важливий крок до формування потужного бібліофільського руху в Україні. Серед учасників заходу були також: Микола Походжай, засновник та директор дрогобицького видавництва “Коло” та Богдан Якимович, колишній директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка. На пів години слухачі занурилися у світ бібліофільства та книгодрукування.

.

Презентація книги «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог»

16 вересня 2021 р. у головному читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка відбулася презентація книги “Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог” (упорядник, автор нарису, приміток і коментарів Євген Пшеничний) (Дрогобич : Коло, 2020). У виданні йдеться про життя і творчість Ярослава Івановича Стешенка (1904–1939), бібліографа, книгознавця, екслібрисиста-колекціонера. У ньому вперше опубліковані його листи (близько 100) до різних осіб, переважно українських книгознавців та бібліографів.

Презентацію розпочала професор Ярослава Мельник, яка підкреслила, що книга “Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог” – еталонне видання і за змістом, і за формою, а скрупульозна, з любов’ю написана біографія Я. Стешенка авторства Є. Пшеничного дорівнює окремій монографії. Я. Мельник звернула увагу на детальні та якісні коментарі, по яких можна простежити долю багатьох представників українського “розстріляного відродження”. Загалом ця книжка, на її думку, не тільки про Ярослава Стешенка, а про цілу епоху, про феномен покоління “розстріляного відродження”. Професор Богдан Якимович нагадав, що незабаром буде опублікована у “Наукових зошитах історичного факультету Львівського університету” його рецензія на презентоване видання. Він наголосив, що ця книжка – щось надзвичайне, це велике мистецьке явище, значним чином завдяки видавництву “Коло”. Б. Якимович закликав видавців перевидати ювілейну збірку творів Василя Стефаника (1933) з мистецьким оформленням Павла Ковжуна. Директор Наукової бібліотеки Василь Кметь у своєму виступі зауважив, що презентована книга – це видання нового зразка, коли читач знайомиться з інтелектуальним доробком автора дуже вишукано та естетично. “Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог” – справжня подія цьогорічного BookForum.

Упорядник видання Євген Пшеничний зазначив, що він хотів, аби жодне слово Я. Стешенка, написане в листах, не залишилося непрокоментованим. Цей проєкт – справа багатьох років, не все вдалося знайти, чимало інформації втрачено, однак він сподівається, що презентована книга стане добрим підґрунтям для майбутніх дисертацій та монографій. Вони будуть не лише про Я. Стешенка, людину, яка вийшла на чисту, ясну та світлу дорогу, але не змогла пройти нею до кінця через зусилля імперії зла, але й про його колег і сучасників.

.

Презентація збірки “Львів. Пристрасті. Таємниці”

Іншою подією дня стала презентація нової частини серійного видання, присвяченого місту Лева – «Львів. Пристрасті. Таємниці». Художні історії реальних людей, постаті яких вписані в культурну архітектуру нашого міста, вигадані і не вигадані сюжети, історичні цікавинки, справжні інтриги кохання на перетині епох – все це постає перед читачем в ансамблі оповідань українських письменниць.  

Це сьома, і завершальна, книга із серії збірок, які покликані створити літературну візитівку Львова. «Ми зробили добру справу для впізнавання Львова, для його розуміння», – зазначила співавторка та натхненниця видавничого проєкту Ніка Нікалео.  

«Львів. Пристрасті. Таємниці» – це історії стосунків знаменитих львівських закоханих: любов із першого погляду Владислава IV Вази до Ядвіги Лушковської,  історія музикантів Богдана Весоловського та Ірини Яросевич, пристрасне кохання акторки-серцеїдки Сольської, нетривале кохання «чорної княгині» Гальшки Острозької та старости канівського й черкаського Дмитра Санґушка… Тож читайте, блукайте вуличками княжого міста і відкривайте для себе його прадавні таємниці. 

.

Найкращі книги про розвиток бізнесу та саморозвиток

О 16:00 у головному читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка відбулася презентація Першої спеціалізованої премії для української бізнес-літератури. 

За словами засновника премії KBU AWARDS та голови Оргкомітету Дмитра Лаппо: «За рік українськими авторами було видано понад 50 книг про розвиток бізнесу і особистісне зростання.

Ми вирішили донести до читачів якомога більше цих книг. Тому що це допоможе українцям знаходити відповіді, які працюють в українських реаліях, а не в іншому культурному та бізнес середовищі. Це надихатиме інших українців написати свої книги і поділитися своїм досвідом. Це допоможе Україні – адже така література допомагає людям розвивати свій бізнес, свідомо ставитися до власного життя, будувати стосунки, виховувати дітей”

Наталя Кучер, журналіст, політолог, психолог, секретар оргкомітету презентувала короткий підсумок роботи оргкомітету та переможців Премії. 

У номінації «Найкраща книга про розвиток бізнесу» перемогли: 

І Ольга Гуцал “Якщо стрибнули, то гребіть”

ІІ Любомир Остапів “Малюк та бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей”

ІІІ Макс Лукомінський “Наввипередки. Як стати єдинорогом серед океану віслюків”

Переможцями номінації «Найкраща книга для особистісного зростання»стали: 

І Анастасія Леухіна “Зовсім не страшна книга. Про життя, смерть і все, що поміж ними”

ІІ Валерій Пекар “Бесіди майстра Хай Tao про стратегію”

ІІІ Оксана Мороз “Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців”

Вибір читачів:

Людмила Калабуха “Коли говорити «так». Як повірити в себе та реагувати на негатив”

Переможців премії визначали на основі оцінок журі (70%) та інтернет-голосування (30%).

Всю інформацію про премію можна знайти за цим лінком: https://kbuawards.com/

.

“Друга година арт терапії” – Акустичний вечір співаної поезії з Йорданою Дранчук та камерним ансамблем “Quattro corde”

Завершенням 1-го дня Форуму видавців в Науковій бібліотеці став акустичний вечір співаної поезії “Друга година арт терапії” з Йорданою Дранчук  та камерним ансамблем “Quattro corde”.

Івано-франківська співачка Йордана Дранчук відома своїми надзвичайно ліричними та чуттєвими композиціями а також реалізацією мистецьких проєктів. Один з найвідоміших проєктів Йордани — “Українське Різдво”.

На концерті прозвучали авторські пісні-романси виконавиці – «Художник», «Обіймайте своїх синів», «Мандрівка у гори», «Романс про бабцю», «Радіо», а також композиції на вірші Миколи Вінграновського, Власти Власенко і Світлани Костюк.

Камерний ансамбль “Quattro corde” виконав твори молодого франківського композитора Едварда Кравчука «Останні теплі дні», «Зимовий ноктюрн», Генрі Манчіні «Moon river», Оксани Герасименко «Мелодія блакитного неба», Віктора Гука «Романс».