Електронний репозитарій Dspace

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка підготувала і запускає новий електронний репозитарій за адресою:

http://dspace.lnulibrary.lviv.ua/

Цей репозитарій створено на основі системи DSpace — пакету вільного/відкритого програмного забезпечення, що забезпечує інструменти для керування цифровими активами і зазвичай використовується як основа для колективних архівів.

Це ПЗ пропагується також як платформа для цілей цифрового зберігання. Від свого першого виходу у 2002 р. як продукт альянсу HP-MIT, DSpace був встановлений і використовується у понад 1400 установах по всьому світу [1], від великих університетів до невеличких освітніх коледжів, культурних організацій та дослідницьких центрів. DSpace підтримує широку різноманітність даних, зокрема, книги, тези, 3D-сканування об’єктів, фотографії, фільми, відео, набори дослідницьких даних та інші форми вмісту. ПЗ розповсюджується під ліцензією BSD, котра дозволяє користувачам налаштовувати та розширювати програмне забезпечення за їхніми потребами.

Цей репозитарій буде використовуватися з метою надання усім охочим вільного доступу до відкритих матеріалів Наукової бібліотеки та Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Професорсько-викладацький склад університету зможе розміщувати на цій платформі свої наукові статті та дослідження.

Ми публікуємо у відкритому доступі рукописний каталог надходжень у бібліотеку до 1941 року. Каталог був організований у 80-х роках XVIII ст. і розміщений у шафах на балконі Головного читального залу. Він вміщує описи книг та періодичних видань з різних галузей знань усіма мовами, здебільшого рукописним текстом. Ознайомитися з цим унікальним матеріалом Ви можете за цією адресою – http://dspace.lnulibrary.lviv.ua/handle/123456789/89