Поширені питання (FAQ)

Де можна зареєструватися і які для цього потрібні документи?

Стати читачем Наукової бібліотеки можна, зареєструвавшись у пункті реєстрації за адресою: вул. Драгоманова, 17 та вул. Крушельницької, 5, маючи при собі паспорт або ID-картку.

(На період карантину – заповнивши форму на сайті НБ тут)

Як отримати книгу додому?

Книгу додому може отримати працівник або студент ЛНУ ім. Івана Франка. Потрібно зробити електронне замовлення або прийти в бібліотеку в сектор абонементу.

Які пункти обслуговування та послуги є доступними з читацьким квитком Бібліотеки?

Зареєстрований читач може скористатися читальними залами усіх факультетських бібліотек, де передбачено такий простір, а також читальними залами та абонементом на Драгоманова, 5 та 17. Сучасна автоматизована система обслуговування УФД/Бібліотека дає можливість дистанційно формувати електронне замовлення в електронному каталозі на сайті Наукової бібліотеки. Для цього читач повинен зареєструватися та отримати логін і пароль для авторизації. Наукова бібліотека на своєму сайті пропонує читачам бази електронних ресурсів та корисні лінки.

Як шукати літературу (бібліографію) на конкретну тему?

Для пошуку літератури по темі користувачі можуть звертатись до працівників відділу навальної літератури (факультетських бібліотек) та відділу обслуговування, які допоможуть Вам підібрати книжки та джерела.

Також Ви можете скористатися нашим електронним каталогом, картковими каталогами на місці (алфавітні каталоги книг, періодики, літератури іноземними мовами, видань до 1941 року, систематичні каталоги кирилицею та латинкою), електронними базами даних, веб-сайтами відомих міжнародних та українських електронних бібліотек, зокрема Європейська електронна бібліотека, Архів української періодики LIBRARIA, Діаспоріана та наукометричних баз даних.

Решту корисних ресурсів Ви знайдете в розділі “Ресурси” нашого сайту.

Як знайти книжку, яка мене цікавить?

Робимо пошук за допомогою традиційного карткового (на місці) та електронного каталогів.

Як користуватись Електронним каталогом?

Перейти на головну сторінку електронного каталогу Ви можете за цією адресою: http://ush.com.ua/lvnuif

Також радимо перед початком роботи ознайомитися з правилами користування електронним каталогом, які є на нашому сайті.

На який термін видається книга?

Студентам та працівникам ЛНУ ім. Івана Франка книжки видаються на термін до одного місяця з можливістю продовження абономенту за потреби.

Підручники у факультетських бібліотеках видаються до кінця поточного навчального року і мають бути повернені до 15 липня.

Як користуватися книгами з Вільного доступу?

Книги у Вільному доступі знаходяться в головному читальному залі, а саме даровані колекції НБ: франкомовна книгозбірня, німецькомовна книгозбірня професора д-ра Дітера Керубіма, дар Івана Геля, дар Ірини Калинець.

Інформація про фонд відкритого доступу відображена в електронному та карткових каталогах бібліотеки. Ними може  користуватися кожен читач без попереднього замовлення.

Як можна скопіювати книгу?

На копіювання книг потрібен дозвіл бібліотекаря.

Відповідно до наказу Ректора  № 0-166 від 03. 11. 2016 фотографування видань до 1946 року платне.  Оплата проводиться через банк. Виконане замовлення надсилається на електронну адресу.

Як зробити заміну втраченої книги?

Кожну окрему заміну студент індивідуально погоджує з бібліотекарем.

Як замовити дублет загубленого читацького квитка?

 Дублет читацького квитка видруковується після підписання студентом обхідного листа. Вартість видруку дублету – згідно з прейскурантом (при умові друку).

Які періодичні видання є у бібліотеці факультету і якими можна скористатися у читальному залі періодики на Драгоманова?

Бібліотекар надає інформацію про фахові періодичні видання свого факультету. Інформацію про періодичні видання, які зберігаються на Драгоманова, 17, можна знайти в алфавітному каталозі періодичних видань, розміщеному у читальному залі періодики.

Де, крім факультетської бібліотеки, можна отримати книжку на абонемент?

Книжку на абонемент можна отримати у корпусі НБ на вул. Драгоманова, 5.